En Yeni Film Haberleri

Heyecanla Beklenen “Bergen” Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Başrolünde Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı filminin ikinci teaser afişi de paylaşıldı.

Orchestra Content’in yapımcılığını üstlendiği ve CJ ENM Türkiye’nin dağıtımcısı olduğu Bergen filminin ikinci teaser afişi paylaşıldı ve filmin 4 Mart 2022 tarihinde vizyona gireceği açıklandı. 
Başrolünde Farah Zeynep Abdullah’ın rol aldığı film, Bergen adıyla tanınan arabesk sanatçısı Belgin Sarılmışer’in hayatını anlatıyor. Yaşamında türlü zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan ve “Acıların Kadını” unvanıyla özdeşleşen Bergen, 1982’de çıkardığı ilk albümünün ardından arabesk müziğin önde gelen isimlerinden biri oldu ve yine 1982’de kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti. Daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı. Bergen, sağ gözünün hasarı yüzünden, saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla ve güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı.
1986’da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “Acıların Kadını”nı ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından “Acıların Kadını” olarak anılmaya başladı.1989 yılında ise eski kocası tarafından vurularak öldürülen Bergen, sanat yaşamı boyunca “Sen Affetsen Ben Affetmem”, “Kader Diyemezsin”, “Benim İçin Üzülme”, “Elimde Duran Fotoğrafın”, “Neden Dönmesin?” gibi pek çok şarkı bıraktı.
Yapımcılığını ve yaratıcı yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı, senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Caner Alper ve Mehmet Binay oturuyor. Filmin danışman kadrosunda ise Tuğrul Eryılmaz, Nida Karabol, Meral Özbek, Murat Özyaşar Yavuz Ekinci, Cemal Dindar ve Murat Meriç gibi her biri kendi alanında başarılı isimler yer alıyor.
Farah Zeynep Abdullah’ın yanı sıra, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın başrolleri paylaştığı filmde ayrıca Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren ve Suzan Kardeş rol alıyor. Filmin müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen’e ait.
Orchestra Content, 4 Mart tarihinde CJ ENM Türkiye’nin dağıtımcılığı ile vizyonda olacak Bergen filminin merakla beklenen ilk fragmanın da 4 Şubat Cuma günü paylaşılacağı müjdesini verdi.

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu