En Yeni Film Haberleri

Tom Hanks, Yalnızca Dört Filminin İyi Olduğunu Düşünüyor

40 yıllık kariyerinde 100’e yakın yapımda rol alan Hanks, filmlerinden yalnızca dördünün “oldukça iyi” olduğunu söyledi.

1994’te “Philadelphia”, “1995’te “Forrest Gump” ile En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünü kazanan, bunların yanı sıra dört kez daha Oscar’a aday gösterilen Tom Hanks, 40 yıllık kariyerindeki 100’e yakın filmden sadece dört tanesinin “oldukça iyi” olduğunu söyledi. Ancak hangi filmlerden bahsettiğini açıklamadı.
Hanks, People dergisi ile gerçekleştirdiği röportajda önümüzdeki yıl Mayıs ayında okuyucuyla buluşacak olan kitabı hakkında konuştu ve kariyeri hakkında değerlendirmelerde bulundu. “The Making of Another Major Motion Picture Masterpiece” adlı kitap, büyük bütçeli bir süper kahraman filminin yapımı ve ona ilham veren çizgi roman yaratımı hakkında kurgusal bir hikayeyi anlatıyor. 
“Bir filmin nasıl yapıldığını kimse bilmiyor – herkes bildiğini düşünse de. Bir sürü film yaptım (bence bunların dördü oldukça iyidir) ve filmlerin nasıl ortaya çıktığına hala şaşırıyorum. Bir fikrin titreşiminden ekrandaki titreşen görüntüye kadar tüm süreç bir mucizedir.” diyen Hanks, sözlerini şöyle sürdürdü: “Film yapmak, pek çok sevinç anıyla birlikte, aynı oranda kendinden nefret etme duygusunu içeren ve çok uzun süren çok zor bir iş. Bu dünyadaki en büyük iş ve bildiğim en kafa karıştırıcı işlerden biri.” 
Hanks röportajda, kariyerindeki en iyi tercihlerden birinin, devam filmini içeren bir anlaşmaya asla imza atmamak olduğunu da söyledi: “Yapmak için bir neden varsa, yapalım. Ama beni zorlayamazsınız.” 

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu