En Yeni Film Haberleri

“Shining”e Bir Devam Filmi Daha Gelebilirdi…

Mike Flanagan, “Doctor Sleep’in ardından bir devam filmi daha planlandığını fakat filmin düşük gişesi nedeniyle Warner Bros’un projeyi iptal ettiğini açıkladı.

Mike Flanagan’ın yönettiği The Shining devam filmi Doctor Sleep’in gişede başarısız olmasını kimse beklemiyordu, Warner Bros. bile. 2019 tarihli, Ewan McGregor başrollü film, Danny Torrance’ın yetişkin halini konu alarak Stanley Kubrick’in filmindeki hikayeyi devam ettirdi.
Warner Bros, Doctor Sleep’in hemen ardından bir devam filmi daha gelmesi için hazırlıklara başlamıştı. Planlanan devam filmi, The Shining’de Scatman Crothers ve Doctor Sleep’te Carl Lumbly tarafından canlandırılan telepatik karakter Dick Hallorann’ı merkezine alan bir prequel olacaktı ve Mike Flanagan bir kez daha yönetmen koltuğuna oturacaktı. Ancak, Doctor Sleep’in gişede beklentileri karşılamaması nedeniyle, W.B. Hallorann filmini henüz yapım aşamasına geçilmeden rafa kaldırdı.
“Çok yakındık. bunun olmadığına her zaman pişman olacağım” şeklinde bir tweet atarak projeden bahseden Flanagan, “Doctor Sleep’in gişe performansı nedeniyle Warner Bros devam etmemeyi tercih etti. Hakları kontrol ediyorlar, bu kadar.” dedi. Yaklaşık 50 milyon dolara mal olan Doctor Sleep, küresel gişede 72 milyon dolar hasılat etmişti.

We were SO CLOSE. I’ll always regret this didn’t happen https://t.co/0hr3hUTMhg
— Mike Flanagan (@flanaganfilm) September 18, 2022

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu