En Yeni Film Haberleri

Sam Mendes: “Sıradaki James Bond Yönetmeni Kadın Olmalı”

“Skyfall” ve “Spectre” filmlerini yöneten Sam Mendes, 007’ye kadın eli değmesi gerektiğini söylüyor.

Skyfall (2012) ve Spectre (2015) yönetmeni Sam Mendes’e göre bir sonraki James Bond filmi bir kadın tarafından yönetilmeli.
İlk kez 1960’larda beyaz perdeye uyarlanan, Bond serisi şimdi toplam 25 filmden oluşuyor. Pierce Brosnan 1990’ların sonunda ve 2000’lerin başındaki dört filmde süper casusu canlandırdıktan sonra, Daniel Craig 2006’da Casino Royale ile rolü devraldı ve 2021’de No Time to Die ile 007’ye veda etti.
Bir dönemin sona ermesiyle birlikte hayranlar James Bond serisinin nereye gideceğini merak ediyor. Yapımcılar Barbara Broccoli ve Michael G. Wilson, karakterin bir sonraki versiyonunun erkek olmak ve İngiliz olmak dışında yeniden yaratılacağını söylediler. Tom Hardy, Tom Hiddleston, Henry Cavill ve Idris Elba, yıllardır hayranlar tarafından Bond rolüne layık görülüyorlar ancak yapımcılara göre henüz herhangi biri isim öne çıkmıyor.
Oyuncunun yanı sıra, sıradaki James Bond filmini yönetecek isim de henüz belli değil. Eski James Bond yönetmeni Sam Mendes, Deadline ile gerçekleştirdiği bir röportajda yeni film için bir kadın yönetmeni desteklediğini söyledi. Mendes, hem karakter açısından hem de oyuncular açısından yeni bir döneme girecek olan Bond serisinde, yönetmen konusunda da bir değişim yaşanmasını destekliyor.
James Bond serisinin çok büyük olduğunu ve genç bir aktörün buna adım atmasının çok zor olduğunu belirten yönetmen, “Bond’u oynayan aktörün gelişeceğini düşünüyorum, yönetmenin de gelişmesi gerekiyor. Bence Bond’u yöneten bir kadın görmek harika olurdu.” ifadelerinde bulundu.
Bond serisi 60 yıldır devam ediyor olsa da, filmler şimdiye kadar sadece erkekler tarafından yönetildi. Daniel Craig’li filmlerle, Bond’un cinsiyetçi ve kadın düşmanı olduğu yönündeki eleştiriler biraz da olsa kırılmaya çalışıldı. Belki de bundan sonra, yenilenen karakter ile birlikte bir kadın yönetmen 007 efsanesini yeniden icat etmek konusunda Barbara Broccoli’ye yardımcı olabilir.

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu