En Yeni Film Haberleri

Leonardo DiCaprio’dan Timothée Chalamet’ye Öğütler: Süper Kahraman Filminde Oynama!

Timothée Chalamet, DiCaprio’nun kendisine verdiği kariyer tavsiyelerini açıkladı.

Timothée Chalamet, Luca Guadagnino’nun “Beni Adınla Çağır” filmindeki rolünden bu yana Hollywood’un “It Boy” tacını takıyor. O zamandan beri “Lady Bird” ve “Beautiful Boy” gibi favori bağımsız yapımların yanı sıra gişe rekorları kıran fantastik film “Dune”da rol alan genç oyuncu, Guadagnino ile ikinci iş birliği olan “Bones and All” filmiyle bir kez daha seyircilerin gönlünü fethetmeye geliyor. 
Kendisinden önceki Hollywood yıldızlarının ayak izlerini takip eden Chalamet, British Vogue degisinin 106 yıllık tarihinde kapakta yer alan ilk erkek yıldız oldu ve derigyle gerçekleştirdiği röportajda kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu. Chalamet ayrıca, Leonardo DiCaprio’nun kendisine verdiği kariyer tavsiyesini açıkladı: “Ağır uyuşturucular ve süper kahraman filmleri yok.”
DiCaprio ve Chalamet, geçen Aralık ayında sınırlı sayıda sinemada gösterilen ve Netflix’te yayınlanan Adam McKay imzalı kara komedi “Don’t Look Up”ta birlikte rol aldılar. En İyi Film Oscar’ına aday gösterilen film karışık eleştiriler almasına rağmen yılın öne çıkan filmlerinden biri oldu. 
Leonardo DiCaprio, rol alacağı yapımlar konusunda en seçici Hollywood yıldızlarından biri. 1997’de küresel çapta gişe rekorları kıran “Titanic” onu yıldızlığa taşıdı. Bütün bu süreçte, kariyerindeki büyük projelerin arasında bir süper kahraman filmine en yakın şey, Alejandro G. Iñárritu’nun “The Revenant”ı olabilir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, 1800’lerde bir ayıyla savaşan bir öncüyü oynadığı film, DiCaprio’ya ilk ve tek Oscar’ını kazandırdı.
Chalamet’in kariyer yörüngesi de onu, tıpkı DiCaprio gibi hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından hayranlık duyulan, saygın bir oyuncu olarak benzer bir yere konumlandırdı. Şu sıralarda Zendaya, Florence Pugh ve Austin Butler ile birlikte “Dune: Part 2” filminin çekimlerini gerçekleştiren oyuncunun sıradaki projeleri arasında yer alan “Wonka” da merakla bekleniyor. 

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu