Kale Film Yapım Haberleri

Kale Film Yapım Aksiyon filmi çekecek

Afyon aksiyon filmi çekilecek

Kale Film Yapım tarafından çekilecek filmin çekimleri için oyuncu ve figüran seçimleri yapıldı.

Afyonkarahisar’da yapımcılığını ve yönetmenliğini Kazım Demirkırkan’ın, Görüntü Yönetmenliğini İhsan Yumuturuğ’un yapacağı bir aksiyon filmi çekilecek. Afyonkarahisar’da geçen ve yurtdışında da çekimlerinin yapılacağı filmin oyuncu ve figüran kadrosunu tamamlamak için seçimler yapıldı. Hilton Otel’de gerçekleştirilen seçmelerde adaylar kamera karşısına geçti, hünerlerini sergiledi. Seçmeler esnasında Covid-19 tedbirleri üst düzeyde tutularak uygulandı. Katılımcıların tümüne maske ve dezenfektan dağıtıldı.

TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK

Filmin Yapımcısı ve Yönetmeni Kazım Demirkırkan, filmin çekimlerinin Afyonkarahisar, Uşak, Muğla, Burdur ve Gürcistan’da yapılacağını belirterek, “Sürpriz başroller ve full aksiyonu olan bir film çekeceğiz. Çekimlerimiz 2020 yılının ekim ayında başlayacak. 2021 yılının haziran ayında tüm Türkiye’de ve dünyadaki sinemalarda vizyona girmesini öngörüyoruz. Türkiye’de bu zamana kadar bunun gibi yapılmış bir aksiyon filmi yok. Afyonkarahisar’daki doğal platoları kullanacağız. Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkıları olacak. 150 kişilik oyuncu kadromuz var. Filmimiz aynı zamanda önemli sosyal mesajlar verecek” dedi.

“FİLMİMİZİN BÜYÜK SES GETİRECEĞİNE İNANIYORUZ”

Görüntü Yönetmeni İhsan Yumuturuğ, seyircileri güzel bir aksiyon filminin beklediğini belirterek, “Filmle ilgili olarak planlarımızı buna göre yaptık. Gayet hareketli Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş sahneler olacak. Biz filmimizden ümitliyiz. Önümüzdeki sezon içerisinde yurt içinde ve dışında vizyona girecek ve filmin Türkiye’de çok ses getireceğine inanıyoruz” diye konuştu. Filmin, Yönetmen Yardımcılığını Emir Kalaycı, Ses Sorumluluğunu Ahmet Nuri Şensoy yapacak. Filmde doğal platoların kullanılacak olmasından dolayı Afyonkarahisar’daki pek çok yerde çekim yapılacak. Bu sayede kentin tanıtımına da katkı sağlanacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu