En Yeni Film Haberleri

“Kadın Kral” Amerika Gişesinin Zirvesine Yerleşti

Başrolünü Oscar ödüllü Viola Davis’in üstlendiği film ülkemizde 14 Ekim’de vizyona girecek.

Tarihi aksiyon filmi “The Woman King” (Kadın Kral) açılış haftasında Amerika gişesinin ilk sırasına yerleşti. Toronto Film Festivali’ndeki prömiyerinin ardından olumlu yorumlar almaya başlayan film ilk hafta sonunda 19 milyon dolar hasılat elde ederek beklentilein üstüne çıktı.
Film, 1800’lü yıllarda Afrika’nın en önemli ve güçlü bölgelerinden biri olan Dahomey Krallığı’nda yaşanan gerçek olaylardan esinlenen bir hikayeyi anlatıyor. Viola Davis, “Dahomey Amazonları” olarak bilinen ve tamamı kadınlardan oluşan bir savaşçı topluluğunun generali Namisca karakterine hayat veriyor.
Geçen haftanın gişe lideri olan korku filmi “Barbarian”, bu hafta sonunda 6.3 milyon dolar ile ikinci sıraya indi. Filmin toplam kazancı 20 milyon doları aştı. Amerika gişesinin üçüncü sırasında ise yine bir korku filmi var. Ti West imzalı A24 yapımı “Pearl” 3.1 milyon dolarlık bir açılış hasılatı elde etti. Başrolünde Mia Goth’un yer aldığı film, önceki aylarda vizyona giren “X”in devamı niteliğinde ancak açılış hasılatı “X”ten %25 daha düşük oldu.
Başrollerini Saoirse Ronan ve Sam Rockwell’in paylaştığı polisiye film “See How They Run” da 3.1 milyon dolarlık açılış hasılatı ile gişenin üçüncü sırasını “Pearl” ile paylaştı. İlk beşi tamamlayan filmi ise Brad Pitt’li “Bullet Train” oldu. Vizyondaki 7. haftasında 2.5 milyon dolar kazanan filmin toplam hasılatı 100 milyon dolara yaklaşıyor. 

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu