En Yeni Film Haberleri

Kaçırmamanız Gereken Yerli Biyografi Filmleri

Dilberay filminin vizyona girmesi şerefine, öne çıkan yerli biyografi filmlerini derledik…

Acılarla geçen hayatına rağmen sesinden aldığı güçle dimdik durmayı başaran ve 2019 yılında hayatını kaybeden Dilber Ay’ın hayat hikayesini anlatan Dilberay filmi bu hafta sinema salonlarında izleyicilerle buluşuyor. Yönetmenliğini, arabesk müziğin efsane ismi Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filminin de yönetmeni olan Ketche’nin yaptığı filmde, Dilber Ay’ı Zeliha Kendirci ve Büşra Pekin canlandırıyorlar.
Yine arabesk müziğin unutulmaz isimlerinden biri olan, “Acıların Kadını” unvanıyla bilinen Bergen’in hayatını anlatan Bergen filmi ise bir ay sonra vizyona giriyor. Mehmet Binay ve Caner Alper tarafından yönetilen filmde, Bergen’i Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.
Özellikle son yıllarda yerli biyografi filmlerinin sayısında yaşanan artış, sinema izleyicisi cephesinden de olumlu karşılık buluyor. Başta Müslüm ve Ayla olmak üzere Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, Bizim İçin Şampiyon gibi filmler yüksek izlenme oranlarıyla dikkat çekiyor. 
Biz de Dilberay filminin seyirciyle buluşması ve merakla beklenen Bergen filmininin vizyon tarihine geri sayımın hızlanması şerefine, Türk sinemasının öne çıkan biyografi filmlerini sizin için derledik…
İşte Ayla’dan Mavi Gözlü Dev’e, Kelebeğin Rüyası’ndan Veda’ya yerli sinemanın en sevilen biyografi filmleri… 

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu