En Yeni Film Haberleri

Iñárritu’nun Yeni Filmi Bardo’dan Fragman!

Netflix, “The Revenant” ve “Birdman” filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni Alejandro G. Iñárritu’nun yeni filmi “Bardo, False Chronicle of a Handful of Truths” (Bardo, Bir Avuç Doğrunun Yalan Yanlış Güncesi) filminin resmi fragmanını yayınladı.
Meksikalı yönetmenin sekizinci filmi prömiyerini bu yılki Venedik Film Festivali’nde yaptı. Film, Venedik ve Telluride film festivallerinde gösterildikten sonra, Iñárritu kurgu odasına geri döndü ve filmden 22 dakikayı kesti. Filmin süresi şu anda jenerikler hariç 2 saat 32 dakika.
IndieWire ile gerçekleştirdiği röportajda, “Filmimi ilk kez Venedik’te 2.000 kişiyle birlikte gördüm” diyen Iñárritu, bunun ona filmi yeniden elden geçirmek için bir fırsat sağladığını belirtti: “Bu, asla zamanında gelmeyen bir sahne eklemek ve bir veya iki şeyin sırasını değiştirmek için güzel bir fırsattı. Yavaş yavaş sıkılaştırdım ve bunun için çok heyecanlıyım.”
Festivallerde karışık eleştiriler alan filmin en çok eleştirilen kısımlarından biri üç saati bulan uzunluğuydu. Yönetmen film hakkında herhangi bir inceleme yazısı okumadığını özellikle belirterek “Sağlıklı zihinsel durumum için tek bir inceleme okumadığımı tekrar doğrulamak istiyorum. Birleşen tüm noktaları ve bunların nasıl daha iyi birleşebileceğini benden daha iyi bilen kimse yok.” ifadelerinde bulundu.
Tamamı Meksika’da çekilen “Bardo”, Iñárritu’nun 2000 tarihli ilk uzun metrajlı filmi “Amores Perros”tan sonra kendi ülkesinde yaptığı ilk proje oldu. Film 27 Ekim’de Netflix’te yayınlanacak.

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu