En Yeni Film Haberleri

“Gran Turismo” Filminde Başrolü David Harbour Üstlenecek

Sony’nin live-action Gran Turismo filmi şekilleniyor…

Sony Pictures and PlayStation Productions’ın live-action “Gran Turismo” filminde başrolü üstlenecek isim David Harbour oldu. Filmin yönetmen koltuğunda ise  “District 9”, “Elysium: Yeni Cennet” gibi filmleriyle tanınan Neill Blomkamp oturuyor.
Profesyonel yarış simülasyonu video oyunu serisinden uyarlanacak olan filmin senaryosunu Jason Hall (American Sniper) ve Zach Baylin (King Richard) birlikte kaleme alındı. Bir dilek gerçekleştirme hikayesi olarak tarih edilen film, gerçek bir profesyonel yarış arabası sürücüsü olmasına yetecek düzeyde üstün oyun becerilerine sahip olan genç bir Gran Turismo oyuncusunu takip ediyor. 
David Harbour, gence mentorluk yapan emekli bir sürücü rolünde izleyici karşısına çıkacak. Oyuncu kadrosundaki diğer isimler ise henüz belli değil. Filmin Ağustos 2023’te vizyona girmesini planlıyor. 
Sony’nin en son video oyunu uyarlaması Tom Holland başrollü “Uncharted” oldu. Ruben Fleischer tarafından yönetilen film, başarılı gişe yolcuğunun ardından dünya çapında toplam 400 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. “Uncharted”ın başarısının ardından, Sony’nin bir başka video oyunu uyarlamasına yönelmesi şaşırtıcı değil. Aslında Gran Turismo film fikrinin uzun zamandır konuşuluyor ancak proje bir türlü hayata geçirilemiyordu. Proje için nihayet sağlam adımların atılıyor olması hayranları sevindirdi.

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu