En Yeni Film Haberleri

En Sevdiğimiz 20 Jim Carrey Filmi!

Jim Carrey 59 yaşında!

Yedinden yetmişe tüm dünyanın yüzünü güldürmeyi başaran nadir isimlerden biri, Jim Carrey’nin bugün doğum günü! 17 Ocak 1962 Kanada’da dünyaya gelen, asıl adı James Eugene Carrey olan sanatçı henüz 10 yaşındayken “The Carol Burnett Show” da çalışmak için Carol Burnett’e CV hazırlayıp gönderdi ve 17 yaşına geldiğinde okulda ki eğitimini yarıda bırakıp Los Angeles’a taşındı.
NBC’ deki Saturday Night Live Show’da çalışmaya başlayan ve Nicole Kidman’ın en iyi dostu olarak nitelendirdiği Jim Carrey’nin televizyondaki ilk önemli rolü The Duck Factory’de oldu. Jim Carrey’i dünya çapında şöhrete kavuşturan ve onun Altın Küre Ödülü’ne aday gösterilmesini sağlayan film ise “The Mask”dir. Salak ile Avanak , Baş Belası ve Yalancı Yalancı gibi filmler komedi camiasının aranan ismi haline gelen Carrey’nin 1998’de rol aldığı Truman Show, şov dünyasına sağlam bir tokat yollamıştır. Truman Show ve Eternal Sunshine of The Spottless Mind’dan görebileceğimiz gibi komedi filmlerinde olduğu kadar dram, bilim kurgu ve fantastik yapımlarda da başarılı olan ve Jack Nicholson’ın onu “geleceğin Jack Nicholson’ı” olarak nitelendirdiği Jim Carrey, 23 Numara filmiyle bu başarısını bir kez daha kanıtlamıştır.
2004’te En İyi Senaryo dalında Oscar ve uluslararası festivallerde toplam 34 ödül kazanan, başrollerde Kate Winslet’la beraber oynadığı yine bir başka dram filmi olan Sil Baştan’ı (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) çeviren Carrey “Bay Evet” , “Yeni Yıl Şarkısı” ve “I Love You Phillip Morris” gibi filmlerle de övgü almıştır. Carrey, Kidding dizisinde sergilediği başarılı performansın ardından Saturday Night Live’de uzun süre boyunca Amerikan Başkanı Joe Biden’ı canlandırdı. Ama verdiği bir kararla birlikte artık Biden’ı canlandırmayacağını açıklamıştı.
Mutlu yıllar Jim Carrey!
Özet

Salak ile Avanak Geri Dönüyor

Salak ile Avanak

Maske

Budala Dedektif

Batman Daima

Baş Belası

Yalancı Yalancı

Truman Show

Aydaki Adam

Grinç

Ben Kendim ve Sevgilim

Majestic

Aman Tanrım!

Talihsiz Serüvenler Dizisi

Sil Baştan

Dick ve Jane İşbaşında

Bay Evet

I Love You Phillip Morris

Yeni Yıl Şarkısı

23 Numara

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu