En Yeni Film Haberleri

Dünya Sineması Altın Koza’da!

28. Adana Altın Koza Film Festivali Dünya Sineması bölümünde bu yıl Berlin, Cannes ve Venedik film festivallerinde yarışmış iddialı ve seçkin 10 film yer alıyor. Günümüz sinemasının büyük ustalarının imzasını taşıyan filmlerin ağırlıkta bulunduğu seçkideki altı filmin Türkiye prömiyeri Adana’da yapılacak.
 
İranlı üstat Asghar Farhadi’nin 2021 Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü kazanan yeni filmi “Kahraman / Ghahreman”, çelişkiler üzerinden tansiyonu alabildiğine yükselttiğini bildiğimiz bir başka usta olan Paul Schrader’ın merakla beklenen filmi “Kumarbaz / Card Counter” ve Altın Palmiye sahibi Apichatpong Weerasethakul, Cannes’dan ödülle döndüğü yeni filmi “Memoria”, Adana’da yer alacak.
 

 
Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış bölümünün büyük ödülünü kazanarak, Kafkasya sinemasının son yıllardaki tırmanışına bir kez daha dikkat çeken “Yumrukları Gevşetmek / Razzhimaya Kulaki”, 1980’lerde Beyrut’ta bir arkadaşa emanet edilen kutunun günümüz Montreal’ine ulaşmasıyla başlayan “Hafiza Kutusu / Memory Box” ve Hayao Miyazaki’den bayrağı devralan Goro Miyazaki’nin “Earwig’in Sihirli Şarkısı / Âya to majo” adlı filmler de festival programında yer alıyor. 

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu