En Yeni Film Haberleri

Cemal Hünal’dan “Yanlış Anlama 2” Üzerine Keyifli Bir Röportaj

Cemal Hünal, 30 Eylül’de vizyona girecek “Yanlış Anlama 2” hakkında konuştu.

2017 tarihli “Yanlış Anlama” filminin devam halkası “Yanlış Anlama 2” 30 Eylül’de sinema salonlarındaki yerini alacak. Yönetmenliğini Aykut Taşkın’ın üstlendiği filmde başrolde Cemal Hünal yer alıyor. Filmde ayrıca  Gülşen Hüseynli, usta oyuncu Yılmaz Gruda, M. Fatih Özkan ve Azerbaycan’nın en ünlü isimleri İslam Mehreliyev ile Ercan Resulov rol alıyorlar. 
Cemal Hünal, seyirciyle buluşmasına sayılı günler kalan film hakkında konuştu…
Bir devam filmi Yanlış Anlama 2’deki karakterinizden bahseder misiniz?
Son derece bencil, kendisini kendi dünyasında kaybetmiş, biraz da tükenmişlik sendromu yaşayan, hayatın anlamını arayan, İstanbul’un tanınmış bir restoranının ünlü şefi Ceyhun karakterini canlandırıyorum. Çok aşağılık bir karakter:). Ama ışığı görüyor netice itibariyle. İşinde çok iyi. Hayatta ve sosyal ilişkilerinde biraz şımarmışlık, yılmışlık var. Normlara karşı saygısını kaybetmiş, güzel hayat dersleri aldığı bir hikayenin içinde buluyor kendini. Yıllardır kendisine emek vermiş ustasıyla ve yeni edindiği arkadaşlarla çıktığı macerada tekrardan insanlığını buluyor, güzel bir hikaye. 
ÜRETMEYİN TÜKETİN!
Günümüz sorunu da aslında öyle değil mi, hızlı tüketim!
İnsanlar hayatlarını fazlasıyla maddi istekleri üzerine kurmaya başladılar. Elde ettikleri zaman da anlayamadıkları bir şekilde tatmin olamıyorlar. Dışarıdan aldığımız hiçbir şeyde kendimizden bir şey katmadığımız için, mutlu olmuyoruz. Temel ihtiyaçlarımızın dışında en önemli ihtiyacımız üretmek, türetmek, bir şekilde yaratmak ve hayal gücümüzü kullanmak. İnsanın hayatta kalabilmesi için besleyen güzel şeyler bunlar. Üretmeyin, tüketin yaklaşımı var günümüzde. İnsanlar için de güzel tuzaklar bunlar. Hem bekleme süreleri çok kısaldı, sabırlarını yitirdiler, çok daha hızlı bir şekilde olmayan sonuçlara ulaşmaya çalışıyorlar. Bu durumda da haliyle mutlu olmuyorlar yani.
Yanlış Anlama 2 için Azerbaycan’a gittiniz, neler söylemek istersiniz?
Bakü çok güzel bir şehirdi, Paris gibi. İnsanları çok keyifli. Mimarisi, sokakları her şeyi çok güzel
Dildeki yanlış anlamalar sizi nasıl etkiledi?
Benim asabımı bozdu aslında. Filmin konusu tamamen bu şive farkı üzerine. Bir noktadan sonra, anlaşıyorduk.  

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu