En Yeni Film Haberleri

“Bugün Aslında Dündü” Diyen Filmler, Diziler!

Zaman döngüsünü işleyen diziler ve filmlerden seçmeler…

1. Bugün Aslında Dündü
+

Bugün 2 Şubat! Yani “Bugün Aslında Dündü” (Groundhog Day) filminde, Bill Murray’in canlandırdığı Phil karakterinin tekrar tekrar, yüzlerce kez yaşadığı meşhur gün. 
Senaryosu Harold Ramis ve Danny Rubin tarafından yazılan, Harold Ramis tarafından yönetilen “Bugün Aslında Dündü”, ekranlardaki samimi kişiliği ve eğlenceli yüzüyle kendine has bir şöhrete sahip olan, ancak kameralardan kurtulduğu an kendini beğenmiş ve kibirli kişiliğine geri dönen bir hava durumu spikeri olan Phil Connors’ın nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalmasını anlatır. 
Phil, hiç sevmediği, kırsal yaşamın hüküm sürdüğü Pensilvanya’nın kasabalarından birine, Groundhog Day etkinlikleri için gönderilir. Burada yaşanan hayat ve mütevazi insanlardan iğrense de bu hayata bir günlüğüne, görevi için katlanmak zorundadır. Ancak ansızın çıkan bir kar fırtınası tüm ulaşım yollarını kapattığında Phil, talihsiz kaderiyle başbaşa kalır. Ertesi sabah uyandığında ise daha büyük bir sürpriz kapıdadır: Phil, zaman döngüsüne yakalanmıştır; nefret ettiği o günü, 2 Şubat’ı tekrar tekrar yaşamak zorundadır! Bu nedenle 2 Şubat tarihinin sinemaseverlerdeki yeri ayrıdır…
Aynı günün, bir döngü halinde sürekli baştan yaşanması Hollywood’un oldukça aşina olduğu bir konsept. Biz de bugünün şerefine, başta 2 Şubat’ı hafızalarımıza kazıyan “Bugün Aslında Dündü” olmak üzere aynı günü tekrar eden filmleri ve dizileri derledik. 

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu