En Yeni Film Haberleri

“Blonde”un Netflix’teki Saltanatı Kısa Sürdü

Marilyn Monroe’nin hayatına depresif ve erotik bir bakış atan Blonde, Netflix’in en çok izlenen filmler sıralamasında, sadece üç gün “bir numarada” kalabildi.

Netflix’in orijinal yapımları arasında, şimdiye kadar az sayıda orijinal film hem basında, hem sosyal medyada Marilyn Monroe’nin hayatını anlatan, Ana De Armas başrollü Blonde kadar konuşuldu. Doğal olarak filmin “en çok izlenen filmler” listesine girmesi de kaçınılmazdı ve kısa sürede de bir numara yükseldi. Ancak film zirvede yalnızca üç gün kalabildi. 
Hem eleştirmenlerden gelen yorumlar, hem de izleyici yorumları Blonde’u kısa sürede tahtından etti ve yerine Gerard Butler başrollü Last Seen Alive geldi. İkinci sırada ise Lilly Collins başrollü gerilim Inheritance var. Tabii bu liste Netflix Türkiye için geçerli değil. Bizdeki ilk üç sıralama, an itibarıyla; Jumanji: Yeni Seviye, Blonde ve İnsanlar İkiye Ayrılır olarak sıralanıyor.
Son birkaç haftada Netflix US’de en çok izlenen filmler arasında “Lou”, “End of the Road”, “Me Time”, “Day Shift” ve “Look Both Ways” gibi filmler yer alıyordu. Bu filmlerin ortak özelliği ise Kevin Hart, Mark Wahlberg, Queen Latifah ve Jamie Foxx gibi yıldız isimlere sahip olmaları. Ana De Armas ismi henüz o klasmanda anılmasa da, filmin 18+ alması, sıralamayı etkileyen sebeplerden biri olarak görülebilir. Ancak gelen eleştiriler sonrası, filmin erotizm boyutu bile Blonde’u ilk sırada tutmaya yetmedi.
Böylece Blonde, Netflix’in tanınmış bir yönetmen tarafından (Andrew Dominik) kendi sinemasını sonuna kadar kullanmasına izin verilen, ancak izleyici çekmeyen bir projenin son örneği oldu. Belki de filmler, hiçbir zaman diziler gibi dijital platformların göz bebeği olamayacak. 200 milyon dolarlık bütçesi ile sekiz gün bir numarada kalan The Gray Man’in aksine, oldukça küçük bir yatırım olan Blonde’un bütçesi; Netflix tarafından onaylanmasa da, Variety tarafından “22 milyon dolar” olarak listelendi.

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu