En Yeni Film Haberleri

“Black Panther 2″den Namor’a Detaylı Bakış!

Filmden paylaşılan yeni görsel Namor’u savaşa hazırlanırken gösteriyor.

“Black Panther: Wakanda Forever”, Afro fütürist ulusunun mitolojisini daha da derinleştirecek. Empire Magazine tarafından paylaşılan yeni bir görüntüde, filmdeki olası düşman Namor’a (Tenoch Huerta) bir kez daha iyi bir bakış atıyoruz. Namor, elinde bir mızrak, muhteşem bir boyunluk ve Mesoamerica’nın kültüründen ve tarihinden etkilenen kulaklıklarla tüm ihtişamıyla görünüyor. 
Çizgi romanlardaki varlığı 1930’lara kadar uzanan Namor the Submariner, bir mutanttır ve Atlantis’i yönetir. Marvel Sinematik Evreni hiçbir zaman çizgi romanlardaki hikayeleri birebir takip etmediği için, karakterin kökeni filmde daha farklı bir şekilde karşımıza çıkabilir. 
Filmin San Diego Comic Con’da yayınlanan ilk fragmanında, Wakanda’nın Kraliçe Ramonda (Angela Basset), Shuri (Letitia Wright) ve Nakia (Lupita Nyong’o) ile birlikte Kral T’Challa’nın (Chadwick Boseman) kaybının yasını tuttuğunu ve krallığın üzerinde beliren bilinmeyen tehditlerle yüzleşmeye hazırlandığını gördük. Namor, yas sürecindeki Wakanda’nın yüzleştiği iki büyük çatışmadan biri olarak karşımıza çıktı. Diğer çatışma da Vibranium savaşı olarak görünüyor. 
2019’un hit filmi “Black Panther”den sonra devam filmi için yönetmen koltuğuna dönen Ryan Coogler da Namor’un filmdeki tehditkar konumunun altını çizdi. Karakterin çizgi romanlardaki gidişatından bahseden Coogler, “T’Challa ve Namor’un karakterleri ve ulusları arasındaki karşıtlık sayfadan fırlıyor.” ifadelerinde bulundu. Filmde Namor, T’Challa’nın Wakanda’yı dünyaya açma kararı nedeniyle acı çeken Talocan ulusunu yönetecek. Fragmanda Huerta’nın “Bu karar Talocan’ı tehlikeye atıyor” dediğini duyabiliyoruz. 
Marvel Sinematik Evreni’nin Namor’un Wakanda’ya karşı olan girişimlerini nasıl kullanacağını görmek için 11 Kasım’da vizyona girecek filmi beklememiz gerekiyor. Bu arada fragmana bir kez daha göz atabilirsiniz…

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu