En Yeni Film Haberleri

Ankara Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca desteklenen Ankara Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu. Festivalde bu yıl 12 film yarışacak.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 3-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ankara Film Festivali’nin Ulusal Uzun Film Yarışması’nın filmleri belirlendi. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demirkol, akademisyen ve sinema yazarı Murat Tırpan, yapımcı Zeynep Ünal’ın ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu 12 film festivalde yarışacak.
2022 yılında ulusal ve uluslararası festivallerden pek çok ödülle dönen ve yılın en iyi filmlerinden oluşan bir panorama sunacak Ulusal Uzun Film Yarışması’nda Gizem Kızıl’ın “Bana Karanlığını Anlat”, Onur Ünlü’nün “Bomboş”, Ali Kemal Güven’in “Çilingir Sofrası”, Ziya Demirel’in “Ela ile Hilmi ve Ali”, Ümran Safter’in “Kabahat”, Selcen Ergun’un “Kar ve Ayı”, Maryna Er Gorbach’ın “Klondike”, Özcan Alper’in “Karanlık Gece”, Emin Alper’in “Kurak Günler”, İsmet Kurtuluş ve Kaan Arıcı’nın “LCV (Lütfen Cevap Veriniz)”, Soner Alper’in “Mukavemet” ve Çiğdem Sezgin’in “Suna” filmleri yarışacak. Festivalin “En İyi”lerine ödülleri 11 Kasım’da Cer Modern’de gerçekleştirilecek Festival Ödül Töreni’nde sunulacak. 
Festivalde ayrıca yarışma dışı olarak yönetmenliğini Tareq Daoud’un yapımcılığını ise Çiğdem Mater’in üstlendiği “Yaban” ve İffet Eren Danışman Boz’un yönettiği “Turna Misali” filmleri sinemaseverlerle buluşacak. 
Ulusal Uzun Film Yarışması jüri üyeleri ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. 

33. ANKARA FİLM FESTİVALİ – ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ
Bana Karanlığını Anlat / Gizem Kızıl
Bomboş / Onur Ünlü
Çilingir Sofrası / Ali Kemal Güven
Ela ile Hilmi ve Ali / Ziya Demirel
Kabahat / Ümran Safter
Kar ve Ayı / Selcen Ergun
Karanlık Gece / Özcan Alper
Kurak Günler / Emin Alper
Klondike / Maryna Er Gorbach
LCV (Lütfen Cevap Veriniz) / İsmet Kurtuluş, Kaan Arıcı
Mukavemet / Soner Caner
Suna / Çiğdem Sezgin

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu