En Yeni Film Haberleri

94. Oscar Ödülleri’nin Adayları Açıklandı!

Oscar adayları Tracee Ellis Ross ve Leslie Jordan tarafından sunulan canlı yayın ile açıklandı.

Bu yıl 94. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları, oyuncu Tracee Ellis Ross ve Leslie Jordan tarafından açıklandı. Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin resmi twitter hesabından paylaşılan canlı yayın ile toplam 23 kategoride yarışacak filmler ve isimler duyuruldu. 
27 Mart tarihinde Los Angeles Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan ödül töreninde kazananlar belli olacak ve Oscar’lar dağıtılacak. Son yılların sunucusuz geçen ödül törenlerinin aksine bu yılki törenin eski tarzda, bir sunucu eşliğinde yapılacağı duyurulmuştu. Ancak törenin hangi isim tarafından sunulacağı henüz açıklanmadı.
İşte bu yıl Oscar için yarışacak adayların listesi:
En İyi Film

En İyi Yönetmen

En İyi Kadın Oyuncu

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

En İyi Erkek Oyuncu

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

En İyi Uyarlama Senaryo

En İyi Özgün Senaryo

Belfast – Kenneth Branagh
Don’t Look Up –  Adam McKay, David Sirota
King Richard – Zach Baylin
Licorice Pizza – Paul Thomas Anderson
The Worst Person in the World – Joachim Trier and Eskil Vogt

En İyi Animasyon

Encanto
Flee
Luca
The Mitchels vs. the Machines
Raya and the Last Dragon

En İyi Uluslararası Film

En İyi Görsel Efekt
En İyi Sinematografi Dune Nightmare Alley The Power of the Dog The Tragedy of Macbeth West Side Story En İyi Yapım Tasarımı Dune Nightmare Alley The Tragedy of Macbeth West Side Story The Power of the Dog En İyi Kurgu Don’t Look Up Dune King Richard The Power of the Dog Tick, Tick … Boom! En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı En İyi Kostüm Tasarımı Cruella Cyrano Dune Nightmare Alley West Side Story En İyi Özgün Film Müziği En İyi Özgün Şarkı “Be Alive” (King Richard) “Dos Oruguitas” (Encanto) “Down to Joy” (Belfast) “No Time to Die” (No Time to Die) “Somehow You Do” (Four Good Days) En İyi Ses En İyi Kısa Metraj Animasyon Affairs of the Art Bestia Boxballet Robin Robin The Windshield Wiper En İyi Kısa Metraj Film Ala Kachuu – Take and Run The Dress On My Mind Please Hold Stenofonen Tala’vision Under the Heavens When the Sun Sets You’re Dead Helen En İyi Kısa Metraj Belgesel Audible Lead Me Home The Queen of Basketball Three Songs for Benazir When We Were Bullies En İyi Uzun Metraj Belgesel

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu