En Yeni Film Haberleri

5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin Yarışma Filmleri ve Dünya Seçkisi Belli Oldu

Kadın Yönetmenler Derneği tarafından 27 Şubat- 8 Mart 2022 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin seçkileri belli oldu.

27 Şubat – 8 Mart 2022 tarihleri arasında, İzmir’de düzenlenecek olan 5.Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nde yarışacak filmler ve dünya panorama seçkisi belli oldu. Prof. Berrak Taranç, Dr. Öğr. Üyesi Dilaver Bayındır ve yönetmen Dilek Çolak’ın yer aldığı ön jüri, 59 ülkeden gelen 245 film arasından finalistleri belirledi. 28 ülkeden 98 filmin yarışacağı ve gösterileceği filmler İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde İzmirli sinemaseverlerle buluşacak.
Bazı bölümleri çevrimiçi etkinlikler şeklinde de düzenlenecek olan 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nde Altın Makara için yarışacak filmlere ödül olarak dünyadaki pek çok festivale filmleri ile katılabilmeleri için ücretsiz başvuru kodları ödül töreninde takdim edilecek. Bu yıl teması “sınırlar” olan festival, sınırları aşmaya devam ediyor!
Kamera Göz Ulusal Belgesel Kategorisi Finalistleri

Acı ve Tatlı – Didem Şahin
Bekleyiş – Aslı Akdağ
İçtima – Nuray Kayacan
Sıradan Birkaç Gün – Pınar Okan
Kişi ve Mekan – Zuhal Kaya
Vatansız – Esra Yıldız

Uluslararası Altın Makara Finalistleri

A Butterfly’s Heart – Inesa Kurklietyte (Litvanya)
La Lupa – Manon Décor, Michele Salimbeni (Fransa)
White Whale – Tatyana Fedorovskaya (Rusya)
Marianne – Valentina Canavesio (Fransa)
First Snow – Nathalia Konchalovsky (Rusya)
Iron Deficiency – Azadeh Abadpour (İran)

Kısa Candır Ulusal Kısa Film Finalistleri

Bayrak – Pınar Göktaş
Dostlar – Elif Büşra Keleş
Mamaville – Irmak Karasu
Paylaşılan Yalnızlık – Nurbanu Atalay
Plastik Rüya – Merve Bozcu
Siz Biraz Uzak Kaldınız – Elif Refiğ
Teslimat – Doğuş Özokutan

Kamera Göz Ulusalararası Belgesel Finalistleri

What Nobody Talks About – Hansine Killingmoe Såstad (Norveç)
For What Sın!? –  Maryam Ebrahimvand (İran)
80.000 Schnitzel – Hannah Schweier (Almanya)
EN CAMINO – México, Machismo And Clouds –  Isabella Cortese, Federico Fenucci, Giuditta Vettese (İtalya)
Sweeping Yerevan – Nairi Hakhverdi (Ermenistan)
My Upside Down World –  Elena Goatelli (İtalya)
Identıty Es – Alena Cıncerova (Çek Cumhuriyeti)

Animasyon Uluslararası Finalistler

Larvae Story – Hyemin(Roda) Kim(Na) (Kore)
Korosi – Burcu Özkan (Türkiye)
Fish Out Of Water – F. Nur Özkaya (Türkiye)
The Classmate – Anastasia Dimitra (Yunanistan)
Steve&Steve – Merve Çaydere (Türkiye)
Pandora – Tova Beck-Friedman (Amerika)

Deneysel Uluslararası Finalistleri

Doll Story – Shakila Samavati (İran)
The Thırd Slaughterhouse – Sogol Izadi Fard (İran)
Women – A Documentary About The Status Of Women in The Society – Kateřina Wiecková (Çek Cumhuriyeti)
The Women Of Icarus – Marie M’alaya Saurat (Fransa)
What A Circus – Anita Pico (Birleşik Krallık)
Pass – Elika Abdollahi (İran)
I Don’t Want To Be A Human Anymore – Martina Selva (İtalya)
Misplace – Maede Jenab (İran)
Malumun İlamı – Dilara Mutlu (Türkiye)

Kısa Candır Uluslararası Finalistler

Chınese Fusion – Siyu Yan (Çin)
Flee – Xinyi Hong (Birleşik Krallık)
Delphyne – Vasilisa Forbes (Birleşik Krallık)
Flawless – Anaïs Lonkeu (Fransa)
Ashes Saeedeh – Dalirian (İran)
Matryoshka – Yalda Zadvan (İran)
2 Lınes / 2 Lıves – Alyona Kaporina (Ukrayna)
Coo – Coo – Svetlana Belorussova (Rusya)
The Jackpot – Alice Von Gwinner (Almanya)
Dısh – Rana Vaezi, Ozra Khan Khajeh (İran)
Eyelashes Of The Exodus – Zoé Simpson, Victor Picard (Fransa)
201 Days – Zınn-Justın Anne (Fransa)
Emergency – Maryam Esmıkhanı (İran)
Dirty Hands – Rosselet Ruız Hélène (Fransa)
Il Dısordıne Del Mosaıco – Vittoria Rizzardi Penalosa (İtalya)
A Superheroes’ One – Chon López Solano (Spain)
The Palace Of The Sunflower Seeds – Beatriz Velilla, Hernán Cabo (İspanya)
Housemaid #2 – Roxanne Stam (Hollanda)
Havens – Rıfugı – Elena Grıggıo (İtalya)
Ancora Non Lo So – Maaria Sayed (İtalya)
Fish Like Us – Raphaela Schmid (Avusturya)
Comrade Tito – Olga Kosanović (Almanya, Avusturya)

Dünya Panoraması Gösterim Seçkisi

Ruhların Pramidi Ve Yaşlı Kalpler – Çağıl Saydam, Hasne -, İmen (Türkiye)
Shadows On My Soul – Stella Sema Yesiltac (Almanya)
Codetta – Adaya Fiterman (İsrail)
I Dream in Color – Madison Decory (Amerika)
A Poetess – Sahra Fathi, Saeed Dashti (İran)
Remedy – Tuğçe Sarı (Türkiye)
Last September – Gülsün Odabaş (Türkiye)
The Enchanted Valley – Annja Krautgasser (Avusturya)
Grey Feather – Sophea Kım (Kamboçya)
Us Two Or Nothing – Karina Beuthe Orr (Fransa)
Flik Flok – Angeliki Pardalidou (Yunanistan)
With Strings Attached – Alla Abdunabi (Birleşik Krallık)
Mother Shoal – Kirsten Horne (Güney Afrika)
Regolith – Salehe Mortezania (İran)
Al Bahr – Vanessa Chauvın Degenne (Fransa)
Musher – Anuradha Rana, Laurie Little (Amerika)
The Song Of The Whale – Aspa Sıokou (Yunanistan)
What Really Matters – Esther Pastor (İspanya)
Honey And Vinegar – Kary Ríos Santana (Puerto Rico)
The Savior – Soheila Pour Mohammadi (İran)
Stalkıng Chernobyl: Exploration After Apocalypse – Lara Lee (Amerika)
A Toi Nour – Azar Chami (Lübnan)
She’s The Protagonist – Sarah Carlot Jaber (Belçika)
Copy That – Margaret Mcgoldrick (Birleşik Krallık)
Fighters – Malika Hadjal (Fransa)
Azul – Lucia Lalor (Arjantin)
¿Estáis Ahí? / Are You There? – Ana Ferri Frigola (İspanya)
Good Girl – Raheleh Karami (İran)
Gone Men’s Bride – Robabeh Rouhi (İran)
Concrete Sea – Julia Naidin (Brezilya)
Bff Thelma & Louise: Tanya & Lucy Revisit 30 Years On – Lucy Brown (Birleşik Krallık)
The Women – Neergaard (Almanya)
Lemon Island – Gabriella Bácskai (Macaristan)
A:Dress – Clare Unsworth (Birleşik Krallık)

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu