En Yeni Film Haberleri

Wes Anderson ve Benedict Cumberbatch Bir Araya Geliyor!

Wes Anderson’ın Netflix için çekeceği filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Ralph Fiennes, Ben Kingsley ve Dev Patel yer alıyor.

Wes Anderson, sevilen stop-motion filmi Fantastic Mr. Fox’un ardından yine bir Roald Dahl hikayesini sinemaya uyarlıyor. “The Wonderful Story of Henry Sugar” adındaki hikaye, kartların arkasını görme yeteneği kazanabilmek için meditasyon yapan ve daha sonra kazancıyla bir dizi yetimhane açan bir kumarbazı konu alıyor. 
Filmde bahsi geçen kumarbazı, son olarak Jane Campion filmi The Power of the Dog’taki performansıyla büyük beğeni toplayan ve adı Oscar dedikodularında geçmeye başlayan Benedict Cumberbatch canlandıracak.
Filmde Benedict Cumberbatch’e, usta oyuncu Ben Kingsley, Wes Anderson’ın The Grand Budapest Hotel filminde de rol alan Ralph Fiennes ve son olarak The Green Knight filmindeki performansı ile ses getiren Dev Patel yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosundaki isimlerin hepsi daha önceki yıllarda En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterilirken; Ben Kingsley 1982 yapımı Gandhi filmi ile bu dalda ödül kazanmıştı.
Wes Anderson’ın ödüllü oyuncularla bir araya geldiği film Netflix’te yayınlanacak. Geçtiğimiz sonbaharda Netflix, Roald Dahl’ın bütün hikayelerinin yayın haklarını satın almıştı. Wes Anderson’ın “The Wonderful Story of Henry Sugar” hikayesinden uyarlacağı film Netflix’in ilk Roald Dahl filmi olacak. 
Hakları alınan ve yakın zamanda Netflix filmi olarak izlememiz muhtemel diğrer Dahl kitapları arasında “Charlie and the Chocolate Factory”, “James and the Giant Peach” ve “Matilda” gibi ünlü üserler bulunuyor.

Kaynak: Beyaz Perde

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu